Plan rocznego przygotowania do I Komunii Św. 2021 r.

1. 15 października 2020 r. – spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej (Kościół godz. 18.30).
  2. 25 października 2020 r. godz. 9.30 – poświęcenie różańców przyniesionych przez dzieci. W październiku dzieci powinny uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych i zaliczają Tajemnice Różańca Świętego.
  3. do 30 października 2020 r. – złożenie deklaracji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej (oraz świadectwa Chrztu – osoby chrzczone poza parafią).
  4. grudzień 2020 r. – Dzieci zaliczają główne prawdy wiary, rzeczy ostateczne człowieka.
  5. 6 grudnia 2020 r. – poświęcenie medalików (kościół parafialny, godz.9:30). W grudniu dzieci zaliczają Chwała na wysokości Bogu.
  6. W styczniu dzieci zaliczają przykazania kościelne i 7 sakramentów.
  7. 7 lutego 2021 r. – poświęcenie świec (kościół parafialny, godz.9:30). Zachęcamy, aby dzieci podczas Pierwszej Komunii używały świec, które otrzymały podczas Chrztu Świętego, jeżeli ich nie posiadają można świece kupić. W lutym dzieci zaliczają Dekalog.
  8. 14 marca 2021 r. – poświęcenie modlitewników (kościół parafialny, godz.9:30). W marcu dzieci zaliczają grzechy główne i warunki sakramentu pokuty.
  9. W kwietniu dzieci zaliczają formułę spowiedzi świętej.
  10. W maju dzieci zaliczają modlitwę: Pod Twoją obronę.
  11. W ostatnim tygodniu przed uroczystością Pierwszej Komunii będą odbywać się próby w kościele.
  12. 22 maja 2021 r. – Sakrament Pokuty i Pojednania.
  13. 23 maja 2021 r. – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Przygotowanie dzieci do godnego przyjęcia Komunii Świętej odbywa się w trzech najważniejszych dla Nich miejscach,  przede wszystkim w  domu rodzinnym, w Kościele i w szkole.

Zachęcamy i prosimy rodziców, aby razem ze swoimi dziećmi przygotowywali się do tej pięknej uroczystości poprzez wspólną modlitwę w domu, uczestnictwo razem w nabożeństwach i Mszach Świętych oraz poprzez pomoc dzieciom w nauce prawd wiary. Tylko takie podejście może doprowadzić dzieci do poznania Boga.